X
اخبار و رویدادها

اخبار جاری | آرشیو | جستجو

ﺳﻪشنبه, 14 دی,1400
بخش تخصصی سنگ شکن بيمارستان نور را بهتر بشناسيم! بخش تخصصی سنگ شکن بيمارستان نور را بهتر بشناسيم!
By دكتر شيرين بنياد @ 12:57 ب.ظ :: 2450 Views :: 0 Comments :: Article Rating
 

بخش تخصصی تشخیص و درمان سنگ های ادراری بیمارستان نور شهریار از سال  95   فعالیت خود را آغاز نموده است. در اين روش از امواجي با انرژي بالا که قابليت عبور از بافت‌هاي بدن را دارند، جهت شکستن سنگ به قطعات بسيار کوچک‌تر استفاده مي‌شود. اين سنگ‌هاي شکسته شده، از طريق ادرار و بدون هيچ مشکلي از بدن دفع مي‌شوند .

عمل سنگ شکنی کلیه با دستگاه یک عمل سرپایی است و نیاز به بستری و بیهوشی عمومی ندارد و نسبت به عمل جراحی آسانتر، کم هزینه تر، کم عارضه تر و بهتر است زیرا از عوارض بیهوشی ، عفونتهای احتمالی بعد از جراحی ، درد و احتمال خونریزی جلوگیری می کند . امروزه فقط درصد کمی از سنگ های سیستم ادراری که خیلی بزرگ بوده و یا متعدد باشند به کمک عمل جراحی درمان می شوند.

همچنین در این روش با دقت فوق العاده ای محل سنگ شناسایی می شود و برای افراد بسیار چاق و یا حتی کودکان نیز قابل استفاده است.

ESWL متداول‌ترين روشي است که امروزه استفاده مي‌شود

بخش سنگ شکن برون اندامی بیمارستان نور مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه سنگ‌شکن موجود  (Dornier Medtech)  در خاورمیانه می‌باشد که سالانه بسیاری از بیماران با سنگهای کلیه، حالب و مثانه را بطور سرپائی تحت درمان سنگ‌شکنی با نتایج بسیار موفق قرار می‌دهد. پیشگیری، تشخیص و درمان کلیه سنگ های ادراری در این مرکز با آخرین فناوری دانش پزشکی صورت می گیرد.در درمان بیش از ۹۰% سنگ های ادراری از روش های غیر تهاجمی سنگ شکنی (ESWL) استفاده می گردد.

با توجه به اینکه بیمارستان نور شهریار طرف قرارداد اکثر بیمه های تکمیلی می باشد، بیماران با در دست داشتن معرفی نامه از بیمه تکمیلی می توانند عمل سنگ شکنی را در این مرکز انجام دهند. با توجه به عوارض اندک و سهولت عمل سنگ شکنی کلیه در همه گروههای سنی و افراد مسن قابل انجام می باشد. پس از انجام عمل سنگ شکنی بیماران می توانند از روز بعد فعالیت های روزمره خود را از سر گیرند.

ساعات کاری : از ساعت 7 صبح الی 7 عصر

روش تعیین وقت : تماس با شماره 54121-021 داخلی 5026  یا 5027

بیمه های طرف قرارداد : تامین اجتماعی ، نیروهای مسلح ،بانک ها ، سینا ، کارآفرین ، صندوق بازنشستگی نفت ، شهرداری ، آتیه سازان حافظ ، تجارت نو ، پارسیان ، البرز ، آسیا ، سرمد ، SOS  ، معلم ، کوثر ، دانا ، رازی ، سامان ، ایران ، ما ، صدا و سیما ، دی

 

Images
  • بخش تخصصی سنگ شکن بيمارستان نور را بهتر بشناسيم!
Rating
Comments

نام

ایمیل

وب سایت

درباره بیماستان نور شهریار:

این بیمارستان، اینک امیدوار است که با ایجاد سطح خدمات درمانی تخصصی در کلیه زمینه های پزشکی، خود را در زمره بیمارستان های تراز اول کشور جای دهد. بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی سبب فراهم آمدن محیطی گردیده که ارائه خدمات فوق تخصصی از قبیل جراحی قلب را نیز به بهترین نحو ممکن می‌سازد. سیستم بازیافت پروژه مذکور که در دو سطح فاضلاب و زباله طراحی گردیده است با توجه به پیش بینی‌های انجام شده در دفع زباله و فاضلاب نوید بیمارستان سبز (رعایت نکات بهداشتی جهت حفظ محیط زیست) را به دنبال خواهد داشت

آدرس :

شهریار،‌ میدان سپاه، بلوار خبرنگار، شهرک صدف ، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار

کدپستی :

3354684414

تلفن :

10 - 02165577001

فاکس :

1112 داخلی 02165577001

دی ان ان