X

معرفی بیمارستان

درباره بیمارستان / معرفی بیمارستان
تاریخچه بیمارستان نور


نیاز  ضروری منطقه و کمبود امکانات درمانی

موسسین بیمارستان نور با توجه به نیاز ضروری منطقه و کمبود امکانات درمانی، تصمیم به ساخت بیمارستان 200 تخت‌خوابی با کلیه بخش های تخصصی و فوق‌تخصصی گرفتند و طراحی بیمارستان براین اساس اجرا گردید. بیمارستان در حال حاضر 20000 متر مربع زیربنا در 7 طبقه و در 6000 متر مربع زمین احداث شده است.

 

موقعیت محل احداث ببمارستان

موقعیت محل احداث ببمارستان در شاهراه های اصلی قرارگرفته است به نحوی که در ضلع شمال و شرق فضای سبز و ضلع غرب و شمال خیابان اصلی 24 متری اجرا گردیده است، دارای موقعیت بسیار مناسبی می‌باشد.


آغاز احداث

گودبرداری و تجهیز کارگاه این پروژه در سال 88 به اتمام رسیده و در سال 89 عملیات احداث آغاز گردید. بودجه ساخت این بیمارستان از بخش خصوصی تامین شده و تجمیع علوم و سرمایه بیش از 100 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص منطقه و استان تهران در حالی به احداث یک مرکز عظیم پزشکی انجامید که 150 نفر از پزشکان نام آور این مرز و بوم نیز در این پروژه مشارکت داشتخ و مشغول به کار خواهند شد. اشتغال زایی برای 600 نفر در این مرکز نیز یکی از مزایای پروژه مذکور می‌باشد.

 

آشنایی با بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 200 تختخوابی نور با  20000 متر مربع زیربنا در 7 طبقه و در 6000 متر مربع زمین احداث شده است. این بیمارستان حایز استاندارهای ساخت بیمارستان در سطح استانداردهای بین المللی  بوده و با تکیه بر دانش بیش از 150 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص نام آور این مرز و بوم و بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی با استانداردهای اروپا، به همراه تایید های وزارت بهداشت و طراحی مدرن که بصورت انحصاری برای این مرکز بزرگ تخصصی درمانی مهیا شده، اجرا گردیده است. این بیمارستان، امیدوار است که با ایجاد سطح خدمات درمانی تخصصی در کلیه زمینه های پزشکی، خود را در زمره بیمارستان های تراز اول جای دهد.

بزرگترین اورژانس مجهز کشور

بزرگترین اورژانس مجهز کشور در بخش خصوصی در این بیمارستان طراحی و اجرا گردیده است. این اورژانس دارای با زیربنای حدود 1000 متر‌مربع احداث گردیده است. علاوه بر آن پلی‌کلینیک تخصصی بیمارستان جهت ویزیت بیماران سرپایی بیمارستان با مساحت 550 متر احداث شده که بیماران سرپایی درمانگاه‌ها توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص ویزیت می‌گردند.

این بیمارستان با طراحی مدرن و با استفاده از متریال مرغوب و با تجهیزات پیشرفته روز دنیا با طراحی مدرن و با استفاده از سیستم های هوشمند تمامی زیر ساخت ها را برای ارائه خدمات درمانی دارا می باشد.  بالغ بر42 دپارتمان فعال در این بیمارستان با قدرت و عملکرد بالا فعالیت می نمایند ،

 

 دپارتمانهای بیمارستان نور عبارتنداز:

       جراحی زنان

       عفونی

       پوست ولیزر و زیبایی

       جراحی عمومی

       نفرولوژی

       اورژانس

       گوش وحلق وبینی

       انکولوژی وهماتولوژی

       داروخانه

       جراحی پلاستیک

    روماتولوژی

      آزمایشکاه وپاتولوژی

       جراحی فک وصورت

      چشم پزشکی

       رادیو لوژی سونوگرافی CT Scan  - MRI

       جراحی مغز و اعصاب

       بیهوشی

       روانپزشکی

        اورولوژی سنگ شکن

       جراحی کودکان

       روانشناسی بالینی

       ارتوپدی

       کودکان ونوزادان  NICU 

       پزشکی هسته ای

       جراحی قلب

       دندانپزشکی

       کلینیک درد

       جراحی عروق

       توان بخشی

       تغذیه

       جراحی توراکس

       داخلی

       کلینیک مسمومیت

       ICUG1- ICU-OH

       داخلی گوارش

        ادیومتری

       قلب وآنژیوگرافی

       داخلی ریه

        دیالیز

       نورولوژی

       داخلی غدد

       اپتومتری


 

 

طبقه همکف :

لابی اصلی بیمارستان:

این قسمت با محیطی آرام و لوکس طراحی شده و پذیرش بستری ، اطلاعات ، پنل های اطلاع رسانی welcome nursing  و تریا را در خود جای داده است.

 

كلينكهاي تخصصي و فوق تخصصي:

این بخش جهت مراجعه به مطب پزشکان می باشد که ظرفیت بیش در سال را دارا می باشد.در این بخش درمانگاه تخصصی اطفال ، زنان ، جراحی عمومی ، چشم پزشکی و بینایی سنجی ، ارتوپدی ، قلب(اکو کاردیوگرافی و تست ورزش)، داخلی ، مغز و اعصاب(نوار مغز و نوار عصب عضله)، شنوایی سنجی و سمعک ، غدد ، فوق گوارش ، تغذیه ، مشاوره و روان شناسی ، ریه و اسپیرومتری و غیره می باشد، همچنین کلینیک های تخصصی درد، دندان پزشکی و پوست و زیبایی برای خدمات رسانی سرپایی در دو بخش صبح و عصر در نظر گرفته شده است و همچنین یکی از بزرگترین داروخانه های منطقه در این قسمت قراردارد.

کلینینک چاقی :

این مرکزدارای تنها کلینیک چاقی در این منطقه می باشد که با حضور پزشکان زبده و دارای مدارک معتبر در این زمینه دایر گردیده و هم اکنون به صورت فعال جراحی های چاقی مانند اسلیو و بای پس معده را انجام می دهد .

 

بخش چشم:

بخش جراحی چشم بیمارستان با همکاری بهترین جراحان که فارغ التحصیل از دانشگاه برتر کشور می باشند فعالیت خود را در زمینه جراحی کاتاراک ، فیکو ، لیزیک ، لازک و استرابیسم آغاز نمودند و ماهانه 75-100 عمل جراحی در این مرکز انجام گرفته است.

اورژانس:

این اورژانس یکی از بزرگترین اورژانس های خصوصی کشور است .امکانات این بخش شامل 14 تخت تحت نظر ، بخش مسمومیت ، اتاق عمل ، مطب پزشکان و 6 تخت ویژه و فضاهای دیگر شامل تریاژو سی پی آر و ...

 

طبقه اول :

در این طبقه طراحی فیزیکی بخش ها بصورتی انجام پذیرفته است که بخش های مرتبط دسترسی مستقیم به یکدیگر داشته باشند .

اتاق های عمل:

طبقه اول یکی از مهمترین طبقات بیمارستان از لحاظ استقرار بخش های مهم درمانی است که شامل: اتاق های عمل ، زایشگاه ، ان آی سیو ، آنژیوگرافی ، آی سیو اپن هارد و پست کت می باشد.

تمام اعمال جراحی شامل : سرطان ، مغز ، لاپاراسکوپی پیشرفته ، ستون فقرات ، چشم ، کلیه و مجاری ادرار، قلب باز ، زیبایی جراحی پلاستیک و جراحی اطفال و زنان و کلیه جراحی های تخصصی و فوق تخصصی همه در این طبقه واقع شده اند.قرار گرفتن10 اتاق عمل جهت تخصص های مختلف جراحی از مشخصات این بخش می باشد .

لاپاراسکوپی ADVANCE :

از ابتدای شروع فعالیت بیمارستان گروه جراحی عمومی ، جراحی اورولوژی و همچنین جراحی زنان اکثر اعمال جراحی از جمله جراحی کیسه صفرا ، هرنی شکمی ، هرنی Ingoinal  ، اسپلنکتومی ، آدرنالکتومی ، هیسترکتومی و سیستکتومی را به صورت لاپارسکوپی انجام می دهند این مرکز یکی از مراکز بزرگ جراحی های چاقی ( باریتریک ) شامل اسلیوو –مینی بای پس –بای پس کلاسیک می باشد که در ماه 60 عمل جراحی بدون هیچ عارضه ای در این مرکز انجام می شود .

این مرکز تنها ارائه دهنده خدمات قلب و عروق در این منطقه می باشد که شامل بخش های ذیل است :

آنژیوگرافی:

این بخش یکی از مجهزترین بخش های آنژیوگرافی در بین بیمارستانهای خصوصی کشور بوده است و دارای 5 تخت می باشد و ماهیانه به  150-200  بیمار خدمات ارائه می دهد و بیماران نیازمند به آنژیوپلاستی همزمان در این مرکز توسط همکاران فوق تخصص Intervation  ، کاردیولوژیست تحت PCI  و استنت گذاری قرار می گیرند و مجاور با بخش POST CATH  با 6 تخت می باشد.

ICU-OH:

در این مرکز انواع جراحی های قلب شامل : ( آنومالی های قلبی ، CABG  ، تعویض دریچه های قلبی ، آنوریسم آئورت و دایسکشن آئورت ) توسط تیم مجرب و حرفه ای و با حضور اساتید برجسته جراحی قلب کشور انجام می شود .

POST CATH

این بخش با تعداد 6 تخت مجهز به پیشرفته ترین دستگاهها می باشد و در مجاورت اتاق عمل قراردارد که به صورت مستقیم به بیماران تحت عمل جراحی قلب باز ارائه خدمت می نمایند ،

بلوک زایمان :

 دارای 3 اتاق اختصاصی زایمان باسیستم LDR  است که از پیشرفته ترین سیستم های زایمان طبیعی است که در آن اتاق زایمان خصوصی بوده که حضور همراهان بیمار با رعایت تدابیر بهداشتی بر بالین بیمار مجاز خواهد بود .

NICU  و نوزادان:

این بخش با وجود 8 تخت NICU ، در کنار بخش زایمان قرار گرفته و خدمات فوق تخصصی ویژه جهت نوزادان نیازمند را ارائه می نمایند.

و همینطور دارای 6 تخت بستری،  جهت بستری نوزادان می باشد.


طبقه دوم :

طبقه دوم بیمارستان شامل :12 تخت ICU ، 15 تخت CCU و 13 تخت post CCU می باشد. در این طبقه با طراحی مناسب شامل راهروهای مشاهده استاندارد ، راهروهای تردد که با عرض بیش از 3.5 متر و لابی های نشیمن جهت همراهان بیمار و تجهیزات پزشکی پیشرفته خدمات مطلوبی برای بیماران ویژه در نظر گرفته شده است .بخش های مراقبت های ویژه آی سیو مجموعا با 24 تخت در 3 سطح طراحی شده است:

ICU  جنرال :

این بخش با 12 تخت ، بخشی تخصصی است که در آن مراقبت ویژه به بیماران داده می‌شود.

کارکنان واحدهای مراقبت ویژه از پزشکان و پرستاران بسیار زبده تشکیل می‌شوند که برای مراقبت از بیماران دچار وضعیت بحران تخصص دارند و از لحاظ نسبت بالای کارکنان به بیماران نیز با سایر بخش‌های عادی بیمارستان متفاوت هستند و به منابع و تجهیزات پزشکی پیشرفته دسترسی دارندکه امکان ارائه مراقبت های ویژه به بیماران بدحال را فراهم می نماید.

CCU:

این بخش با 15 تخت مراقبت های ویژه، با پزشکان زبده و تجهیزات پیشرفته ،  آماده ارائه خدمات ویژه به بیماران قلبی می باشد.

Post CCU  :

همچنین بخش با  13 تخت بستری در کنار بخش ccu، جهت بیماران قلبی در نظر گرفته شده است.

بخش داخلی:

این بخش شامل 18 تخت بستری می باشد.در اتاق های بستری هر اتاق شامل یک سرویس بهداشتی و حمام و روشویی ، تلویزیون ، یخچال و کمد می باشد و تمامی اتاق ها جهت آرامش و آسایش بیماران 1 الی 2 تخته هستند، رنگبندی پرده ها و نوع مبلمان نیز محیطی مطلوب و فضایی دلنشین فراهم آورده است.


طبقه سوم:

بخش کودکان:

این بخش دارای 12 تخت مخصوص کودکان می باشد و با ایجاد فضایی دلنشین و حضور پرستارانی متخصص در این زمینه سعی شده ، محیطی آرمش بخش برای کودکان بستری باشد.

بخش های جراحی:

این بیمارستان دارای دو بخش جرای 1 با 21 تخت و جراحی 2 با 17 تخت می باشد، که کلیه بیمارانی که نیازمند عمل جراحی هستند در این بخش ها بستری و تحت مراقبت هستند.

بخش جراحی  زنان:

این بخش دارای  18 تخت بستری  جهت زنان میباشد.


طبقه چهارم:

 شامل 2 بخش بستری VIP و سوپر VIP  ، سوئیت های 30 الی 50 متری دارای خدمات اتاق همراه سرویس ، آشپزخانه ، تی وی روم با نگرش توریسم درمانی طراحی و اجرا شده است .این طبقه با هدف جذب توریست خارجی در سطح خدمات هتل بیمارستان طراحی شده است ، همچنین سلن کنفرانس با ظرفیت حدود 120 نفر در این طبقه تعبیه شده است . اتاق مدیریت بیمارستان در این طبقه است.


طبقه منفی 1:

این طبقه شامل : آزمایشگاه و پاتولوژی ، بخش اسکوپی فوق تخصصی ( اندوسکوپی ، کولونوسکوپی ، برونوسکوپی) ، ERCP  سنگ شکن(درون اندامی و برون اندامی) ، توانبخشی ، نیز در این طبقه مستقر هستند.در ضمن با توجه به نیاز منطقه بخش دیالیز با 15 تخت در این طبقه طراحی و اجرا شده است.


طبقه منفی2:

بخش پزشکی هسته ای:

پزشکی هسته ای شاخه ای از علم پزشکی است که در آن از مواد رادیو اکتیو جهت تشخیص و درمان بیماریها استفاده می شود. روشهای تشخیصی در مورد اعضاء مختلف بدن مانند استخوانها، مغز، کلیه، ریه، قلب، دستگاه گوارش و دستگاه ادراری کاربرد دارند.

 خدمات قابل ارائه در این بخش اسکن قلب جهت تشخیص مشکلات قلبی، اسکن تیروئید ، اسکن های مغزی، اسکن استخوان  و ... می باشد.

 تصویربرداری:

این بخش با وسعتی حدود 750 مترمربع شامل : ام آر آی ، سی تی اسکن ، سونوگرافی ، فلوروسکوپی ، رادیولوژی ، OPG ، سنجش تراکم استخوان و ماموگرافی می باشد.طراحی فیزیکی با وسعت مناسب و تجهیزات به روز دنیا این بخش را منحصر به فرد نموده است . دستگاهها و تجهیزات این مرکز از معتبرترین و بهترین شرکتهای اروپایی مانند زیمنس آلمان تهیه شده است.


مشخصات ویژه بیمارستان:

بیمارستان نور علاوه بر طراحی اصولی و موقعیت مکانی عالی و همچنین گردآوری کادر درمانی حرفه ای ، دارای تجهیزات پیشرفته پزشکی از بهترین برندها و تکنولوژی روز دنیا می باشد ، به نحوی که در تهیه و نصب تجهیزات بیمارستان کیفیت و تکنولوژی از انگیزه های اقتصادی مهم تر بوده است و این امر باعث شده تا کادر درمانی حرفه ای با تجهیزات خاص آماده ارائه کلیه خدمات پزشکی در یک جا باشند. چون علاوه بر علم و اخصص و تعهد گروه درمانی ، تجهیزات به روز نیز از رکن های خدمات درمانی بالاست.

دستگاه سی تی اسکن متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه رادیولوژی متعلق به شرکت APELEM  فرانسه

دستگاه سونوگرافی متعلق به شرکت SAMSUNG کره جنوبی

دستگاه فلوروسکوپی متعلق به شرکت APELEM  فرانسه

دستگاه C ARM متعلق به شرکت  SIEMENS   آلمان

دستگاه آنژیوگرافی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه ام آر آی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه ماموگرافی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه اکوکاردیوگرافی متعلق به شرکت SAMSUNG کره جنوبی

دستگاه پمپ قلب متعلق به شرکت STOCHERT  آلمان

دستگاه الکترومایوگرافی متعلق به شرکت NIHON KOHDEN  ژاپن

دستگاه الکتروانسفالوگرافی متعلق به شرکت NIHON KOHDEN  ژاپن

دستگاه همودیالیز متعلق به شرکت B.BRAUN آلمان

دستگاه سل کانتر هماتولوژی متعلق به شرکت SYSMEX ژاپن

تجهیزات بخش اسکوپی متعلق به شرکت OLYMPUS   آلمان

تجهیزات اتاق عمل متعلق به شرکت BERCHTOLD  آلمان

تجهیزات بخش فیزیوتراپی متعلق به شرکت BTL انگلیس

تجهیزات آزمایشگاه متعلق به شرکت   OLYMPUS آلمان

تجهیزات بخش سنگ شکن درون اندامی و برون اندامی متعلق به شرکت EMS , Dornier delta 2 سوئیس

همچنین تلاش شده تا الباقی تجهیزات سبک بیمارستان همچون تخت ها و دیگر موارد از تکنولوژی روز برخوردار شود.

درباره بیماستان نور شهریار:

این بیمارستان، اینک امیدوار است که با ایجاد سطح خدمات درمانی تخصصی در کلیه زمینه های پزشکی، خود را در زمره بیمارستان های تراز اول کشور جای دهد. بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی سبب فراهم آمدن محیطی گردیده که ارائه خدمات فوق تخصصی از قبیل جراحی قلب را نیز به بهترین نحو ممکن می‌سازد. سیستم بازیافت پروژه مذکور که در دو سطح فاضلاب و زباله طراحی گردیده است با توجه به پیش بینی‌های انجام شده در دفع زباله و فاضلاب نوید بیمارستان سبز (رعایت نکات بهداشتی جهت حفظ محیط زیست) را به دنبال خواهد داشت

آدرس :

شهریار،‌ میدان سپاه، بلوار خبرنگار، شهرک صدف ، بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار

کدپستی :

3354684414

تلفن :

10 - 02165577001

فاکس :

1112 داخلی 02165577001

دی ان ان