X

معرفی بیمارستان

درباره بیمارستان / معرفی بیمارستان
تاریخچه بیمارستان نور

نیاز  ضروری منطقه و کمبود امکانات درمانی

موسسین بیمارستان نور با توجه به نیاز ضروری منطقه و کمبود امکانات درمانی، تصمیم به ساخت بیمارستان 200 تخت‌خوابی با کلیه بخش های تخصصی و فوق‌تخصصی گرفتند و طراحی بیمارستان براین اساس اجرا گردید. بیمارستان در حال حاضر 20000 متر مربع زیربنا در 7 طبقه و در 6000 متر مربع زمین احداث شده است.

 

موقعیت محل احداث ببمارستان

موقعیت محل احداث ببمارستان در شاهراه های اصلی قرارگرفته است به نحوی که در ضلع شمال و شرق فضای سبز و ضلع غرب و شمال خیابان اصلی 24 متری اجرا گردیده است، دارای موقعیت بسیار مناسبی می‌باشد.


آغاز احداث

گودبرداری و تجهیز کارگاه این پروژه در سال 88 به اتمام رسیده و در سال 89 عملیات احداث آغاز گردید. بودجه ساخت این بیمارستان از بخش خصوصی تامین شده است. تجمیع علوم و سرمایه بیش از 100 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص منطقه و استان تهران در حالی به احداث یک مرکز عظیم پزشکی انجامید که 200 نفر از پزشکان نام آور این مرز و بوم نیز در این پروژه مشارکت داشته و در این بیمارستان مشغول به کار شدند.

 

آشنایی با بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی 200 تختخوابی نور با  20000 متر مربع زیربنا در 7 طبقه و در 6000 متر مربع زمین احداث شده است. این بیمارستان حائز استاندارهای ساخت بیمارستان در سطح استانداردهای بین المللی  بوده و با تکیه بر دانش بیش از 200 نفر از پزشکان متخصص و فوق تخصص نام آور این مرز و بوم و بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی با استانداردهای اروپا، به همراه تاییدیه های وزارت بهداشت و طراحی مدرن که به صورت انحصاری برای این مرکز بزرگ تخصصی درمانی مهیا شده، اجرا گردیده است. این بیمارستان، امیدوار است که با ایجاد سطح خدمات درمانی تخصصی در کلیه زمینه های پزشکی، خود را در زمره بیمارستان های تراز اول کشور جای دهد.

بزرگترین اورژانس مجهز کشور

بزرگترین اورژانس مجهز کشور در بخش خصوصی در این بیمارستان طراحی و اجرا گردیده است. این اورژانس با زیربنای حدود 1000 متر‌مربع احداث گردیده است. علاوه بر آن پلی‌کلینیک های تخصصی  و فوق تخصصی بیمارستان جهت ویزیت بیماران سرپایی با مساحت بیش از 800 متر احداث شده است.

معرفی دپارتمانهای بیمارستان نور:

این بیمارستان در حال حاضر با بیش از 42 دپارتمان فعال به شرح ذیل در حال ارائه خدمت به هموطنان می باشد:

 

جراحی زنان

عفونی

                         پوست ولیزر و زیبایی

جراحی عمومی

نفرولوژی

                         اورژانس

گوش وحلق وبینی

انکولوژی وهماتولوژی

                         داروخانه

جراحی پلاستیک

روماتولوژی

                         آزمایشگاه وپاتولوژی

جراحی فک وصورت

چشم پزشکی

                         رادیو لوژی سونوگرافی CT Scan  - MRI

جراحی مغز و اعصاب

بیهوشی

                         روانپزشکی

اورولوژی سنگ شکن

جراحی کودکان

                         روانشناسی بالینی

ارتوپدی

کودکان ونوزادان  NICU 

                         پزشکی هسته ای

جراحی قلب

دندانپزشکی

                         کلینیک درد

جراحی عروق

فیزیوتراپی وتوان بخشی

                         تغذیه

جراحی توراکس

داخلی

                         سي تي آنژيوگرافي

ICUG1- ICU-OH

داخلی گوارش

                         ادیومتری

قلب وآنژیوگرافی،آنژیوپلاستی،الکتروفیزیولوژی قلب

داخلی ریه

                         دیالیز

اپتومتری       

داخلی غدد

                          نورولوژی       

 

 

 

طبقه همکف :

لابی اصلی بیمارستان:

این قسمت با محیطی آرام و لوکس طراحی شده و پذیرش بستری ، اطلاعات ، پنل های اطلاع رسانی welcome nursing  و تریا را در خود جای داده است.

كلينكهاي تخصصي و فوق تخصصي:

این بخش جهت مراجعه به مطب پزشکان در نظر گرفته شده و ظرفیت بیش از 300000 خدمت در سال را دارا می باشد.این بخش شامل درمانگاه هاي تخصصی اطفال ، زنان ، جراحی عمومی ، چشم پزشکی و بینایی سنجی ، ارتوپدی ، قلب(اکو کاردیوگرافی و تست ورزش)، داخلی ، مغز و اعصاب(نوار مغز و نوار عصب عضله)، شنوایی سنجی و سمعک ، غدد ، فوق گوارش ، جراحي پلاستيك، تغذیه ، مشاوره و روان شناسی ، ریه و اسپیرومتری و .... می باشد، همچنین کلینیک های تخصصی درد، دندان پزشکی، پوست،مو و زیبایی برای خدمات رسانی سرپایی در دو بخش صبح و عصر در نظر گرفته شده است و همچنین یکی از بزرگترین داروخانه های منطقه با اختيار داشتن تخصصي ترين دارو ها در این قسمت قراردارد و در دو شيفت صبح و عصر به مراجعين ارائه خدمت مي نمايد .

کلینینک چاقی :

این مرکز دارای تنها کلینیک چاقی در این منطقه مي باشد و يكي از مراكز بزرگ جراحي هاي چاقي (بارياتريك) شامل اسليو ،باي پس كلاسيك و ميني باي پس مي باشد که در حال حاضر به صورت متوسط ماهانه 60 عمل جراحي بارياتريك در آن انجام مي شود.

كلينيك جراحي پلاستيك:

کلینیک جراحی پلاستیک و زیبایی بیمارستان نور يكي تخصصي ترين كلينيك هاي زيبايي در منطقه مي باشد كه با برخورداری از پزشکان مجرب و متعهد و به كارگيري جديدترين روش هاي روز دنيا قادر است کلیه جراحي هاي زيبايي اعم از جراحی هاي پستان،رينوپلاستي ، ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن ، بلفاروپلاستي ، لیفت صورت و ... را به صورت تخصصي در سطح بين المللي به زيباجويان عزيز ارائه نمايد. 

بخش چشم:

بخش جراحی چشم بیمارستان با همکاری بهترین جراحان فارغ التحصیل از دانشگاه هاي برتر کشور ، فعالیت خود را در زمینه جراحی کاتاراکت ، فیکو ، لیزیک ، لازک و استرابیسم آغاز نموده است و ماهانه بين 75-100 عمل جراحی در این مرکز انجام مي گردد.

اورژانس:

این بخش یکی از بزرگترین اورژانس های خصوصی کشور است .امکانات این بخش شامل 14 تخت تحت نظر ، بخش مسمومیت ، اتاق عمل ، مطب پزشکان و 6 تخت ویژه و فضاهای دیگر شامل تریاژو سی پی آر و ... مي باشد.

 

طبقه اول :

در این طبقه طراحی فیزیکی بخش ها بصورتی انجام پذیرفته است که بخش های مرتبط دسترسی مستقیم به یکدیگر داشته باشند .اين طبقه یکی از مهمترین طبقات بیمارستان از لحاظ استقرار بخش های مهم درمانی است که شامل: اتاق های عمل ، زایشگاه ، NICU ، آنژیوگرافی ،آنژيوپلاستي،ICU-OH و POST CATH می باشد.

اتاق های عمل:

اين بخش شامل 10 اتاق عمل مي باشد كه تمام اعمال جراحی شامل : سرطان ، مغز ، لاپاراسکوپی پیشرفته ، ستون فقرات ، چشم ،کلیه و مجاری ادراري، قلب باز ،جراحی پلاستیک و زيبايي ، جراحی اطفال و زنان و کلیه جراحی های تخصصی و فوق تخصصی همه در آن انجام مي گيرد.

لاپاراسکوپی ADVANCE :

از ابتدای شروع فعالیت بیمارستان گروه جراحی عمومی ، اورولوژی و زنان اکثر اعمال جراحی از جمله جراحی کیسه صفرا ، هرنی شکمی ، هرنی Inguinal  ، اسپلنکتومی ، آدرنالکتومی ، هیسترکتومی و سیستکتومی را به صورت لاپارسکوپی انجام می دهند.

قلب و عروق:

اين مركز تنها ارائه دهنده خدمات قلب و عروق در منطقه مي باشد كه شامل بخش هاي ذيل مي باشد:

آنژیوگرافی:

این بخش یکی از مجهزترین بخش های آنژیوگرافی در بین بیمارستانهای خصوصی کشور بوده است و دارای 5 تخت می باشد و ماهیانه به  150-200  بیمار خدمات ارائه می دهد و بیماران نیازمند به آنژیوپلاستی همزمان در این مرکز توسط همکاران فوق تخصص Intervation  ، کاردیولوژیست تحت PCI  و استنت گذاری قرار می گیرند و مجاور با بخش POST CATH  با 6 تخت می باشد.

ICU-OH:

در این مرکز انواع جراحی های قلب شامل : آنومالی های قلبی ، CABG  ، تعویض دریچه های قلبی ، آنوریسم آئورت و دایسکشن آئورت  توسط تیم مجرب و حرفه ای و با حضور اساتید برجسته جراحی قلب کشور انجام می شود .

:POST CATH

این بخش با تعداد 6 تخت در مجاورت اتاق عمل قرار دارد و با جديدترين و پیشرفته ترین دستگاهها به صورت مستقیم به بیماران تحت عمل جراحی قلب باز ارائه خدمت می نمايد.

بلوک زایمان :

 دارای 5 اتاق اختصاصی باسیستم LDR  است که از پیشرفته ترین سیستم های زایمان طبیعی مي باشد. اتاق زایمان به صورت خصوصی بوده و حضور همراهان با رعایت تدابیر بهداشتی بر بالین بیمار مجاز مي باشد .

NICU  و نوزادان:

این بخش با وجود 8 تخت NICU ، در کنار بخش زایمان قرار گرفته و خدمات فوق تخصصی ویژه نوزادان را ارائه می نماید.

و همینطور دارای 6 تخت بستری نوزادان نيز می باشد.

 

طبقه دوم :

طبقه دوم بیمارستان شامل :12 تخت ICU ، 15 تخت CCU و 13 تخت POST CCU  و 10 تخت PICU می باشد. در این طبقه با طراحی مناسب شامل راهروهای مشاهده استاندارد ، راهروهای تردد با عرض بیش از 3.5 متر ، لابی جهت انتظار همراهان بيمار و تجهیزات پزشکی پیشرفته فضاي مطلوبي برای بيماران در نظر گرفته شده است .

بخش های مراقبت های ویژه مجموعا با در 3 سطح طراحی شده است:

ICU  :

این بخش با 12 تخت ، بخشی تخصصی است که در آن مراقبت ویژه به بیماران داده می‌شود.

کارکنان واحدهای مراقبت ویژه از پزشکان و پرستاران بسیار زبده تشکیل می‌شوند که از لحاظ نسبت کارکنان به بیماران نیز با سایر بخش‌های عادی بیمارستان متفاوت هستند و به منابع و تجهیزات پزشکی پیشرفته دسترسی دارند که امکان ارائه مراقبت های ویژه به بیماران بد حال را فراهم می نماید.

CCU:

این بخش با 15 تخت مراقبت های ویژه، با پزشکان زبده و تجهیزات پیشرفته ،  آماده ارائه خدمات ویژه به بیماران قلبی می باشد.

Post CCU :

اين بخش با  13 تخت بستری در کنار بخش CCU، جهت بیماران قلبی در نظر گرفته شده است.

PICU:

اين بخش با 6 تخت به عنوان اولين بخش  PICU خصوصي در سطح كشور،آماده خدمت رساني به مراجعين مي باشد.

 

طبقه سوم:

بخش کودکان:

این بخش دارای 12 تخت مخصوص کودکان می باشد و با ایجاد فضایی دلنشین و حضور پرستارانی متخصص در این زمینه سعی شده ، محیطی آرمش بخش برای کودکان بستری باشد.اين بخش داراي اتاق بازي كودكان نيز مي باشد.

بخش های جراحی:

این بیمارستان دارای دو بخش جرای 1 با 21 تخت و جراحی 2 با 22 تخت می باشد، که کلیه بیمارانی که نیازمند عمل جراحی هستند در این بخش ها بستری و تحت مراقبت هستند.

بخش جراحی زنان:

این بخش دارای  16 تخت بستری پست پارتوم و ژنيكولوژي میباشد.همچنين به منظور رفاه حال مادران، 2 اتاق VIP نيز در اين بخش آماده گرديده است.

 

طبقه چهارم:

 شامل 2 بخش بستری VIP و سوپر VIP  ، سوئیت های 30 الی 50 متری دارای خدمات اتاق همراه سرویس ، آشپزخانه ، تی وی روم با نگرش توریسم درمانی طراحی و اجرا شده است .این طبقه با هدف جذب توریست خارجی در سطح خدمات هتل بیمارستان طراحی شده است.

بخش داخلی:

این بخش شامل 18 تخت بستری می باشد.در اتاق های بستری هر اتاق شامل سرویس بهداشتی و حمام و روشویی ، تلویزیون ، یخچال و کمد می باشد و تمامی اتاق ها جهت آرامش و آسایش بیماران 1 الی 2 تخته هستند، رنگبندی پرده ها و نوع مبلمان نیز محیطی مطلوب و فضایی دلنشین را براي بيماران فراهم آورده است.

پاويون ها و سالن كنفرانس:

پاويون هاي پزشكان با انواع خدمات رفاهي و همچنين سالن كنفرانس با ظرفيت حدود 120 نفر در اين طبقه تعبيه شده است .اتاق مديريت بيمارستان نيز در اين طبقه مي باشد.

 

طبقه منفی 1:

این طبقه شامل : آزمایشگاه و پاتولوژی ، بخش اسکوپی فوق تخصصی ( اندوسکوپی ، کولونوسکوپی ، برونوسکوپی) ، ERCP  سنگ شکن(درون اندامی و برون اندامی) ، فيزيوتراپي و توانبخشی ، نیز در این طبقه مستقر هستند.در ضمن با توجه به نیاز منطقه بخش دیالیز با 10 تخت فعال در این طبقه طراحی و اجرا شده است.

بخش آزمايشگاه :

يکی از مهم‌ترین و مجهز‌ترین بخش‌های بيمارستان نور بخش آزمایشگاه است. تمامی آزمایشات با جديدترين و پیشرفته‌ترین تجهیزات ممکن انجام می‌گیرد و پرسنل پذیرش و تیم نمونه‌گیری به‌صورت شبانه‌روزی‌ آماده خدمت رساني به بيماران سرپايي و بستري مي باشند .

بخش اسكوپي:

آندوسكوپي و كولونوسكوپي توتال تحت بيهوشي با حضور پزشك بيهوشي و با استفاده از پيشرفته ترين دستگاه هاي روز دنيا (برند اليمپوس) در اين بخش انجام ميگردد.

بخش سنگ شكن :

سنگ شكني با دستگاه يكي از كم عارضه ترين راه هاي درمان سنگ هاي ادراري در اطفال و كودكان بوده و يك عمل سرپايي است.عمل سنگ شكني به روش (ESWL) غير تهاجمي با دستگاه Dornier Delta 2 در اين بخش زير نظر متخصصين اورولوژي انجام مي گردد.

بخش دياليز:

بخش دياليز با 10 تخت فعال به بيماران داراي نارسايي كليه كه در مراحل انتهايي بيماري خود قرار دارند و بيماران بستري نيازمند همودياليز ارائه خدمت مي نمايند.

فيزيوتراپي و توانبخشي:

اين بخش آماده خدمت رساني به كليه بيماران بستري و سرپايي بوده و با دسترسي سريع به آسانسور ها ،جهت رفت و آمد بيماران سرپايي مناسب مي باشد.انواع خدمات قابل ارائه در اين بخش شامل الكتروتراپي ، شاك ويو، ليزر كم توان وتمرين درماني و.... مي باشد.

 

طبقه منفی2:

بخش پزشکی هسته ای:

پزشکی هسته ای شاخه ای از علم پزشکی است که در آن از مواد رادیو اکتیو جهت تشخیص و درمان بیماریها استفاده می شود. اين روشهای تشخیصی در مورد اعضاء مختلف بدن مانند استخوانها، مغز، کلیه، ریه، قلب، دستگاه گوارش و دستگاه ادراری کاربرد دارند.

 خدمات قابل ارائه در این بخش اسکن قلب جهت تشخیص مشکلات قلبی، اسکن تیروئید ، اسکن های مغزی، اسکن استخوان  و ... می باشد.

 تصویربرداری:

این بخش با وسعتی حدود 750 مترمربع شامل : ام آر آی ، سی تی اسکن ، سونوگرافی ، فلوروسکوپی ، رادیولوژی ، OPG ، سنجش تراکم استخوان و ماموگرافی می باشد.دستگاهها و تجهیزات این مرکز از معتبرترین و بهترین شرکتهای اروپایی مانند زیمنس آلمان تهیه شده است.

 

مشخصات ویژه بیمارستان:

بیمارستان نور علاوه بر طراحی اصولی و موقعیت مکانی عالی و همچنین گردآوری کادر درمانی حرفه ای ، دارای تجهیزات پیشرفته پزشکی از بهترین برندها و تکنولوژی روز دنیا می باشد ، به نحوی که در تهیه و نصب تجهیزات بیمارستان کیفیت و تکنولوژی از انگیزه های اقتصادی مهم تر بوده است و این امر باعث شده تا کادر درمانی حرفه ای با تجهیزات خاص آماده ارائه کلیه خدمات پزشکی در یک جا باشند. همچنين علاوه بر علم،  تخصص و تعهد گروه درمانی ، تجهیزات به روز نیز از رکن های خدمات درمانی بالاست.

دستگاه سی تی اسکن متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه رادیولوژی متعلق به شرکت APELEM  فرانسه

دستگاه سونوگرافی متعلق به شرکت SAMSUNG کره جنوبی

دستگاه فلوروسکوپی متعلق به شرکت APELEM  فرانسه

دستگاه C ARM متعلق به شرکت  SIEMENS   آلمان

دستگاه آنژیوگرافی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه ام آر آی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه ماموگرافی متعلق به شرکت SIEMENS   آلمان

دستگاه اکوکاردیوگرافی متعلق به شرکت SAMSUNG کره جنوبی

دستگاه سي تي آنژيوگرافي متعلق به شركت SIEMENS   آلمان

دستگاه پمپ قلب متعلق به شرکت STOCHERT  آلمان

دستگاه الکترومایوگرافی متعلق به شرکت ژاپن

دستگاه الکتروانسفالوگرافی متعلق به شرکت NIHON KOHDEN  ژاپن

دستگاه همودیالیز متعلق به شرکت B.BRAUN آلمان

دستگاه سل کانتر هماتولوژی متعلق به شرکت SYSMEX ژاپن

تجهیزات بخش اسکوپی متعلق به شرکت OLYMPUS   آلمان

تجهیزات اتاق عمل متعلق به شرکت BERCHTOLD  آلمان

تجهیزات بخش فیزیوتراپی متعلق به شرکت BTL انگلیس

تجهیزات آزمایشگاه متعلق به شرکت   OLYMPUS آلمان

تجهیزات بخش سنگ شکن درون اندامی و برون اندامی متعلق به شرکت DELTA 2   DORNIER سوئیس

همچنین تلاش شده تا الباقی تجهیزات سبک بیمارستان همچون تخت ها و دیگر موارد از تکنولوژی روز برخوردار شود.

  • video_forest

درباره بیماستان نور شهریار:

این بیمارستان، اینک امیدوار است که با ایجاد سطح خدمات درمانی تخصصی در کلیه زمینه های پزشکی، خود را در زمره بیمارستان های تراز اول کشور جای دهد. بکارگیری پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی سبب فراهم آمدن محیطی گردیده که ارائه خدمات فوق تخصصی درمانی و مراقبتی را نیز به بهترین نحو ممکن می‌سازد. 

اطلاعات تماس:

آدرس :شهریار،میدان سپاه،بلوار خبرنگار،شهرک صدف،بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نور شهریار

کدپستی : 3354684414

تلفن گویا: 54121-21(98+) _ 10-65577001-21(98+)

فاکس : 65577001-21(98+) داخلی 112

دی ان ان